| MixTape a întrebat:

Deci am o intrebare. Am un procesor Amd athlon 64 3500+. Si vreau sa imi iau un procesor amd athlon 64 x2 5400+. Credeti ca coolerul de la procesorul care il am se va potrivi cu procesorul amd athlon 64 x2 5400+?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Deci coolerul se va potrivi cu orice procesor care e pe socket'ul respectiv.Acuma intrebarea e sa raceasca la fel de eficient (sa nu se incalzeasca prea tare) daca consideri ca ai temperaturi prea mari dupa schimbare (sa nu uiti sa pui pasta termoconductoare, adica de aia termica) ar trebui sa schimbi si coolerul cu ceva mai bun.
Deci coolerul se va potrivi pe placa de baza pe orice procesor care intra in socket'ul respectiv.