| Andrei2023 a întrebat:

Deci, venisem de-afara si am vrut sa fac un dus, intre timp am deschis calculatorul si l-am lasat deschis cu chrome si cateva programe in bara. Dupa ce am revenit totul era inghetat, nu puteam da click pe nimic si abia se misca mouse-ul. Am apucat totusi sa deschid task manager, voiam sa vad ce consuma atat de mult si am vazut un program numit "Service Host : SySMain" care consuma 100% din Disk, si-a revenit totul la normal abia dupa vreo 4-5 minute. Este cazul sa ma ingrijorez sau este ceva nou bagat in windows 10 despre care nu am aflat inca?

4 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Si eu am da e 0 acum si e vechi cred ca tutorial nu e de acum https://www.easeus.com/......usage.html

| gabicoo a răspuns:

Se actualiza Windows-ul!

| Andrei2023 explică (pentru gabicoo):

Dap, asta se intampla mereu, totusi am verificat windows updates dupa ce a iesit din inghet si ultima verificare a fost facuta la 10 dimineata ( problema mea a fost la 4 seara ). Multumesc oricum pentru ajutor! big grin

| Ineys a răspuns:

Ia-ti un SSD. Asa se intampla pe HDD cand isi face Windows-ul update-uri in background.