| Anoniq a întrebat:

Salut din nou TPU, vreau sa conectez un cablu Lan de la router la playstation, router-ul este de la digi fiberhome, trebuie configurat portul Lan dorit?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Daca ai super router, cu management pe switch, vlanuri si alte balarii, da
daca nu, atunci verifica in PS daca e configurat sa ia IP automat si daca e activat LAN-ul, eventual, baga cablu in alt port de lan din router

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu, ar trebui sa vada conexiunea direct.

| Anoniq explică (pentru JicaContra):

L-am introdus in Lan 1 si a funcționat, mersi mult, credeam ca nu are legătură

| JicaContra a răspuns (pentru Anoniq):

1. sunt switch-uri (routerul are o parte switch) doar cu porturi defecte (adica nu e defect tot switch-ul ci doar unele porturi)
2. sunt routere de la romtelegaura (inainte de a fi cumparat de Telekom) la care doua lanuri erau dedicate absolut pentru nustiuce configuratie speciala pentru nustiuce IP phone sau IPTV, si daca bagai un cablu in alea nu mergea nimic

have fun, wired e mult mai tare decat orice wireless, cel putin la viteza de reactiewinking