| User23434 a întrebat:

Salut, din toamna întru la liceu și as vrea sa îmi iau o imprimanta. Vreau sa știu, care e treaba cu multifuncționalele? Și din ce puncte de vedere este mai avantajoasa una laser, decât una Inkjet?
App: Imprimantele laser sunt și color, și ai nevoie de cartus de tuș la ele?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Multifunctionalul are atat imprimanta cat si scanner. Cele laser sunt mai scumpe dar "cartuele" tin mai mult timp, la cea ink-jet se consuma foarte repede iar daca nu o folosesti se poate usca cerneala si trebuie cumparate altele. Exista si imprimante laser color dar calitatea culorilor este mai buna la o imprimanta ink-jet.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La laser te tine si 2 ani cartusul. La inkjet vreo 2 luni

| User23434 explică (pentru Dismally):

Oke, nu e problema cu calitatea culorii, nu voi avea nevoie de cine știe ce. Dar personal ce mi-ai sugera?

| Dismally a răspuns (pentru User23434):

Intai gandeste-te daca ai nevoie cu adevarat de o imprimanta, daca o folosesti o data la cateva luni nu are nici un rost sa-ti cumperi. Daca ai nevoie eu ti-as sugera una laser alb-negru.

| User23434 explică:

La ce as avea eu nevoie, îmi trebuie una colora, și de preferat laser, pentru ca mi se pare o investiție mai de durata.