| user0010 a întrebat:

Salut. E normal să am 96% sănătatea bateriei după an de utilizare?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte normal.

| LPCTSTR a răspuns:

Si inca e bine, daca punem la socoteala obsolescenta planificata.

| user0010 explică (pentru LPCTSTR):

Acum imi arata 98, gen folosesc accu battery, e o aplicație destul de utilă dar nu știu cât de precisă e, oricum. măcar ține bine bateria.

| NLS a răspuns:

Tu realizezi ca poti folosi telefonul acela pana ajunge pe la 65%? (chiar si pana la 50%)
Sau crezi cumva ca bateriile sunt Highlander si nu isi pierd capacitatea de încărcare pana... nu moare Iliescu?

Incepand de acum, o sa scadă și mai mult (mai repede) în următorii ani, dar un telefon de genul acesta nu e construit sa il poti folosi 10 ani.
Dupa 5-5.5 ani, o sa meargă atat de prost, incat chiar dacă mai tine bateria vreo 2-2, 5 ore de utilizare medie, o sa iti vina sa iei altul.

| ReddY25 a răspuns:

E foarte bine

| Brizbriz a răspuns:

Nu e normal deloc, se numeste ca esti FOARTE norocos tongue

| ZokoZEW a răspuns:

Da,e destul de bine, pe la 60% poti sa te duci la un service sa iti schimbe bateria

| clasa8aamsosit a răspuns:

Salut. E aproape perfect și normal să ai 96% sănătatea bateriei după un an de utilizare.