| andreimpwr a întrebat:

Salutări, în urmă cu fix 4 luni am achiziționat un IPhone 13 nou din magazin…după o utilizare zilnică moderat către intens, am realizat că viața bateriei a scăzut la 99%, vreau sa specific ca mai bine de 70% din încărcari au fost făcute la priza de la mașină. Este normal să scadă atât de repede?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Eh,nu știu dacă e o soluție fiabila
Până la urmă telefoanele, paradoxal, sunt făcute să se strice, altfel cum ar face ăștia mai mari bani?
Că s-a dus 1% nu e mare problema, ar trebui sa fie normal, grav era daca se ducea un 5% ...atunci era o problema, dar așa, nu cred

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,daca e utilizat până frige, evident că îi afectează bateria temperatura mare și deci,prin urmare,se reduce și starea bateriei, se degradează încet.
Nu știu dacă are relevanță cu ce încarci cât, mai degrabă, stai pe el și ce faci cu el.
Acuma asta e doar o părere, trateaz-o ca atare!
Mulțumesc!

| andreimpwr explică (pentru Hyperion7):

Am avut un IPhone X din 2018 pana acum 4 luni când l-am cumpărat pe asta, dar n-am ce spune…a fost tanc efectiv laughing în 2021 i-am schimbat prima data bateria, dar pana atunci a fost utilizat în disperare pe pubg de dimineața pana seara, când se încălzea prea tare îl bagam 5 minute in congelator? si jucam cu el numai la încărcat. Acum este pe undeva prin dulap, spart pe spate plus ca ecranul este dezlipit din cauza ca gsm ul la care i-am schimbat bateria nu prea a fost profesional. Ma bate gândul să bag 1000 de lei în el si sa-l repar laughing

| andreimpwr explică (pentru Hyperion7):

Clar…mulțumesc pentru sfaturi, succes!

| Hyperion7 a răspuns (pentru andreimpwr):

Cu drag man
Succes și ție!

| Hyperion7 a răspuns (pentru andreimpwr):

Eh,nu știu dacă e o soluție fiabila
Până la urmă telefoanele, paradoxal, sunt făcute să se strice, altfel cum ar face ăștia mai mari bani?
Că s-a dus 1% nu e mare problema, ar trebui sa fie normal, grav era daca se ducea un 5% ...atunci era o problema, dar așa, nu cred