| denis200315 a întrebat:

Hei, este normal să am sănătatea bateriei 98% după două luni de utilizare (iphone 11)?
Voi ce procent aveti?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de utilizare. E bine.

| sierra1 a răspuns:

2 luni 2 procente - un an 12 procente - 5 ani 60 procente - șamd, fericitule!

Răspuns utilizator avertizat
| zilog a răspuns:

Multi se plang de asta daca ai garantie mergi la garantie.
dar inainte de a merge la garantie stinge-l de tot si lasa-l la incarcat 24ore cu incarcatorul si cablul original
apoi vezi daca s-a incarcat bine.
daca s-a incarcat bine si merge impecabil atunci iti recomand ca in fiecare noapte sa il stingi de tot si sa il lasi la incarcat doar stins stins de tot!
APOI să consumi de vreo 5 ori la rând pe luna bateria de tot de tot sa nu mai rămână nimic în ea. Si din starea aceea în care s-a stins singur să îl lasi la încarcat toată noaptea cu el stins.
Lucrul acesta ajută foarte mult la viața bateriei.