| Anonimul95t a întrebat:

Salut, este legal sa descarci si sa folosesti Tor?

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sa il folosesti da, dar multe din site-urile ce le poti gasi prin TOR nu sunt.

Bula
| Bula a răspuns:

Tor este un browser rezultat din modificarea Mozilla Firefox si este absolut legala.
Alta poveste este ca, cu Tor nu te poti loga pe unele site-uri, printre ele nici pe Facebook.
De ce? Explicatia este tocmai modificarea esentiala fata de Mozilla Firefox (si alte browsere): nu transmite site-urilor informatii despre tine, calculatorul tau si locatia unde te aflii. Iar aceste informatii sunt "vitale" pentru firmele care doresc sa suprvegheze toti utilizatorii internetului.

| BroascaCuElice a răspuns:

Da

| CPAElites a răspuns:

Da.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Este legal, deoarece reteaua TOR este controlata tot de baietii de la NSA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e legal.

| CosminRo17 a răspuns:

Desigur. Este legal.

| Iulia365642 a răspuns:

E legal, dar e naspa ca nu te poti loga cu Facebook-ul.

| Gaming_Lucian_2000 a răspuns:

Dap

| Elena_Vasile_1979 a răspuns:

Nu...(Nu intra pe deep Weeb)