| Junc_David_1990 a întrebat:

Salut, eu am o placa de baza H81M-R. Eu as vrea sa îmi fac un upgrade la placa video... mai exact un 1060 OC sau un 1050 TI. Placa video este compatibila cu placa mea de baza?

1 răspuns:
| shadowreaper a răspuns:

Da, este perfect compatibila. Placa ta foloseste PCI Express x16 2.0 si placile video folosesc PCI Express x16 3.0, e perfect compatabil daca de asta de ingrijorai.

Doar ca ai grija daca iti cumperi 1060 OC, daca ai un procesor mai slabut o sa faca Bottleneck.