| Reddfox a întrebat:

Salut eu pe laptop folosesc wifi, dar as vrea sa trec la conexiune prin cablu.
Problema e, ca atunci cand conectez cablul, pur si simplu nu se intampla nimic. Folosesc un router de la telekom. Conectez un capat al cablului in portul lan, iar unul in portul laptop-ului dar nu merge.
Folosesc un cablu de genul acesta: http://www.magdiscountgsm.com/......net-fir-30

Am intrat si in device manager, si imi arata doar wifi-ul. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Vezi ca multe laptopuri au drivere separate. Ai un driver pentru conexiunea wireless si altul pentru cea prin cablu. Asigura-te ca le ai pe amandoua instalate.

| MajinVegeta a răspuns:

Vezi cablul de net sa intre in gaura lui speciala, iar cablul de la router la laptop sa fie in unul din porturile alea multe.