| Elena_Delia_1997_0de1 a întrebat:

Dragalasi si dragalase,
Daca sunt printre voi specialisti in IT sau cineva care se pricepe, va rog mult sa ma ajutati, e ultima varianta la care mai apelez. Am un laptop de la Dell si ieri, l-am pornit eu frumos, am stat pe el ceva timp, dupa care am avut alt ceva de facut si l-am inchis. Cand l-am repornit, surpriza, wi-fiul, ia-l de unde nu-i. I-am dat restart, dar tot nu vede nici o retea, am i intrat in device manager, am dat pe disable, apoi pe unable, dar nimic, am reinstalat driverul, tot nu, am incercat sa creez o conexiune noua prin cablu, cablu il vede, sticul de net (pe care il folosesc acum) nici o problema, dar wifi-ul nu si nu. Nu, nu merge cu nici o tasta FN si alta tasta, nu am tasta de activare wi-fi. Am sunat chiar si la RCS-RDS, dar nu m-au ajutat cu prea multe. Ce pot face? Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este din cauza laptopului dul la reparat ca daca era din vina RCS nu ave ai net nici prin cablu. Deci du laptopul in servis si pregateste bani sa il repari.

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa-l duci la cineva, asa am patit si eu, dar i-am reinstalat windows-ul pentru ca oricum trebuia s-o fac. Daca n-ai nimic important pe el sau nu ai chef sa te duci, poti face la fel.

| gelu1970 a răspuns:

Https://www.downloadsource.es/......fi-driver/
instaleaza acesta si dupa un restart vezi daca apare sau daca il ai activat.

| flixbuster a răspuns:

Poti da modelul exact de laptop Dell?

| flixbuster a răspuns:

Generic pentru Dell, vezi aici: http://www.dell.com/......on-and-off

apoi "Windows 7 and Vista" si punctul 4. - incearca toate cele 5 variante.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Asigura-te ca ai cele mai noi update-uri la driver, baga din nou sistemul, poate s-a defectat receptorul, acea antenuta wireless din el. Dacă s-a stricat, îl duci in garantie (asta daca se poate inlocui).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa renunti la driver-ul pe care il ai acum, si descarca-l din nou. Daca nu merge asa, incearca sa vezi daca este disponibil vreun update la windows. Apropo, ce sistem de operare are?

| Arthiom a răspuns:

Esti ori driverul antenei wifi ori antena wifi in sine defecta.

| AlecuAlex a răspuns:

Am patit pe laptopul varului meu asa si lui i s-a sters driverele de internet dai recovery daca ai unu (cauta pe net e destul de simplu) sau daca ai cd cu driverele il bagi cauti wlan(cred) si instalezi deci daca nu stii sa instalezi driverele nu merita sa schimbi windowsul.

| Elena_Delia_1997_0de1 explică:

Are window 7 pe 64. Cat despre reinstalarea sistemului, speram sa fie ultima varianta. Poate pare de necrezut, da nu stiu sa il instalez. Si in plus, abia l-am cumparat, asa repede sa se defecteze ceva? happy sad