| xVladdy a întrebat:

Folosesc un iPhone 6 de 2 ani si a tot avut probleme cu bateria.Intr-o zi mi s-a descarcat de tot si de atunci telefonul meu incepea sa se blocheze de la 20-30% baterie,acesta crezand ca atunci trebuie sa se descarce, iar acum telefonul incepe sa se blocheze de la 60 % baterie si nu stiu ce sa ii fac (daca se blocheaza si il bag la incarcat isi revine instant).Dau funda pentru un raspuns util!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu prea pare sa fie o problema strict de la baterie. Numai cei de la service te pot ajuta, altfel nu ai cum sa rezolvi problema.
Descarcă pentru început aplicația Battery life și vezi care e starea bateriei. Dacă la wear level îți apare cu roșu înseamnă ca e uzata și trebuie schimbată.