| UmbraDeVulpe a întrebat:

Se poate intampla la iphone daca te joci prea mult cand nu este la incarcat sa iti strici bateria si sa se descarce mai repede? Daca nu, cum se strica? Ca sa stiu si eu acum cum sa fac ca sa nu mai stric si bateria asta asa cum am stricat o pe cea de la telefonul vechi...

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mai ok este sa-l lasi sa se incarce, nu sa stai pe el in acest timp.
https://www.apple.com/ro/batteries/maximizing-performance/

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Https://geeks.eurogsm.ro/......pe-iphone/

Daca te joci pana se incinge se poate strica bateria in timp.Si nu lasa niciodata sa se descarce complet.

Răspuns utilizator avertizat