| Dark_6322 a întrebat:

Salut.Ieri am cumparat un router tenda w308r.Lam conectat cum spune in imaginile lui apoi am intrat pe ip dat am bagat datele spuse de ei. Dupa ce am bagat datele in hartia lor scria ca pot intra pe internet.Problema la mine nu merge. Apoi am bagt cd am dat configurare cum mi se zice acolo si tot nu merge sa ma conectez la internet. Putin ajutor va rog.

Răspuns Câştigător
| emil11 a răspuns:

De unde ai internet?
Ai facut sigur bine setarile. Daca nu esti sigur ca le-ai facut bine, dai un reset la router, si faci din nou setarile, nu poate dura mai mult de 5 min.

2 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

La ip nu trebuie băgat datele date de ei, ci bifat obținere automată ip pe dinamic ip.Configurarea se face la 192.168.1.1 sau 192.168.10.1 cu user admin, parola admin

| Dark_6322 explică (pentru Tagaso):

Configurarea am facut-o pe 192.168.0.1 dar ma cam depaseste routeru.Am chemat si un vecin ce se pricepe la routere si nici el nu si-a dat seama.Maine il voi duce la un service imperuna cu unitatea sa mi-l configureze ei.