| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ieri am incercat sa pun windows 10 pe un laptop Acer A515-51G-57DS care avea linux, cand am ajuns sa partitionez hardul, nu prea ma pricep..am formatat toate cele 4 partitii,nu am stiut ce sa fac... dupa am mai avansat putin,m-am incurcat si nu am putut sa il instalez,vreau sa stiu daca am stricat ceva sau am sters ceva important, dar nu cred...din moment ce leptopul e nou, trebuie sa fie gol..deci e totul in regula?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU! Nu ai stricat nimic doar ca tot ce avea-i in laptop s-a pierdut! happy

| bystefu a răspuns:

Da, este totul in regula. Atunci cand pui windows, dai advanced install si iti arata spatiul.Acolo creezi noile partitii si este gata.

| SubZeroNexii a răspuns:

Da totul este in regula, ai sters doar partițiile cu linux.

Daca nu ai făcut partitiile corect poți să pornești mereu instalarea și să încerci din nou.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Ia-o de la 0 cu windowsul succes