| H0Rr0rB0Y a întrebat:

Imi poate spune cineva cum as putea moda un PsP 3004 pe care l-am upgradat pana la vers 6.60. Un link ar fi de ajutor sau un nume de program. Multumesc dau funda la cel mai bun rasp

1 răspuns:
| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

1. Daca prin update te referi la update-ul oficial SONY, atunci sanse sa il brick-uiesti nu prea sunt, atata timp cat il ai bagat la alimentare.

2. Daca te referi la update de firmware custom, nu exista modare permanenta pentru PSP 300*, numai temporara. Acolo sunt 0 sanse de brick (daca folosesti ChickHEN, fara sa incerci sa instalezi custom firmware dupa ce ai intrat in el, am vazut cazuri). Sunt 1001 tutoriale pe Youtube despre cum se ruleaza ChickHEN, cauta un pic acolo (sau aici pe forum un pic mai bine). Singura cerinta pentru a putea rula ChickHEN este sa ai system version 5.03 sau mai mica. Deci sa nu te puna ala micu sa faci update-ul oficial, ca te arunca intr-una mult mai recenta. Daca ai deja o versiune mai noua, ai ghinion cu carul.