| SkenWell a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva de ce incarcatoarele de firma Samsung de la Altex sunt Made in China? Mi-am cumparat un Samsung A6 Plus 2018 iar pe incarcatorul din cutie scrie pe el Made in China 1.55A iar pe celalat pe care l-am cumparat de la Altex scrie 2.0A Adaptive Fast Charge.Iar a 2-a intrebare este : Are ceva daca Il pun la celalt care incarca Rapid?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt facute in China. Oamenii de acolo au salarii de cativa $ pe zi.
Majoritatea companiilor fac contracte in China pentru a avea profit enorm. Inclusiv Samsung. Zi mersi ca incarcatoarele sunt utilizabile pentru cel putin 5 ani, ca telefoanele... Minune daca te tine 2 ani un Samsung A-series, minune daca te tine un an J-series. Doar S-series te tin si 8 ani.

5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Pentru ca toate sunt Made in China. Mana de lucru ieftina si productie mare = profit

| Bondarel99 a răspuns:

Crezi ca doar încărcătoarele sunt făcute in China? laughing
Nu înseamnă neaparat ca dacă un produs vine din China e și prost.

| darrio2007 a răspuns:

Si telefonul este tot din China.

| SkenWell explică:

Deci sa il bag la încărcat la încărcătorul din cutie sau sa il pun pe acela Fast?

| gelu1970 a răspuns:

Da ce naiba credeți?
Samsung de asemenea e o chinezărie.
Parcă așa scriu dobitocii de majoritatea telefoanelor.
Ideal e să incarci telefonul cu incărcătorul ce vine in cutie.
Tu faci ce ai chef.