| IriiiRINA a întrebat:

Am un iphone xs iar cu încărcătorul din cutie se încarcă foarte lent. Dar am prin casa de la fostul telefon un încărcător Samsung cu încărcare rapida. Se va încarca rapid cu acesta?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca e wireless da. Daca e pe fir nu, deoarece iti trebuie cablu special pentru fast charge.

| XYZ02 a răspuns:

Nu stiu sigur, dar cred ca merge cu un adaptor.
Cel mai bine poti cumpara incarcatorul lor propriu care are fast charging.

| Bam64 a răspuns:

Salut.Nu e o idee buna sa schimbi incarcatorul, fiindca degeaba incarca rapid daca se descarca la fel.Ideea este ca, puterea energiei pe care o primeste acel incarcator poate sa fie diferita fata de limita de enegie pe care o primeste bageria telefonului tau.Ca exemplu limita bateriei este de 5V, iar a incarcatorului de 7 V.Tu cum crezi, pe viitor nu iti va crea probleme?

| Unanonimanonimat69 a răspuns:

Pai incarcatoarele iPhone difera fata de incarcatoarele Samsung la mufa.