| FanGaming98 a întrebat:

Instalez Windows 7 pe un Asus X540S și instalez de pe un USB. Am dat click pe setup după ce am intrat în Windows-ul vechi. Dar am mai multe probleme:
1. În setup nu mă lasă să formatez partiția C, pur și simplu nu apare opțiunea.
2. După primul pas din Setup își dă restartul normal, dar când să intre iar în setup apare un BSOD.
Cum le rezolv?!

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu de pe win cel vechi, boot-ează de de pe stick si de acolo instalezi

| FanGaming98 explică (pentru sierra1):

Da dar nu vrea să pornească de pe stick. Boot-ează tot în Windows-ul vechi

| FanGaming98 explică (pentru sierra1):

Am dat și prioritate în BIOS

| sierra1 a răspuns (pentru FanGaming98):

Stick-ul NU e bootabil, incearcă-l pe alt pc

| FanGaming98 explică (pentru sierra1):

Cum îl fac bootabil? Am încercat metoda: am instalat ISO Win 7 și am pus pe stic prin app Rufus. Înseamnă că nu l-a făcut bootabil?

| sierra1 a răspuns (pentru FanGaming98):

Cere un ISO de la vreun coleg/amic/prieten

| FanGaming98 explică (pentru sierra1):

Am fișierul ISO

| sierra1 a răspuns (pentru FanGaming98):

Am mai spus. " incearcă-l pe alt pc"

| FanGaming98 explică (pentru sierra1):

Apoi ce fac?

| sierra1 a răspuns (pentru FanGaming98):

Merge sau nu?

| FanGaming98 explică (pentru sierra1):

Tre' să-i fac și lui același setup... Daar îmi amintesc că am pus odată un DVD în PC cu Windows 7, apoi fișierele de instalare au rămas într-o partiție de acolo. Și pot să îl reinstalez de acolo fără DVD

| PainTech a răspuns (pentru FanGaming98):

Nu, nu poți să instalezi fara DVD.

| FanGaming98 explică (pentru PainTech):

Da dar când pun DVD-ul în laptop și dau să boot-eze rămâne doar la logo-ul '' Asus''. Dacă scot DVD-ul boot-ează vechiul Windows (10)