| sskrillex96 a întrebat:

Salut. Am instalat Windows 7 pe laptop, si am probleme cu driverele de la placa video. Am instalat primul driver Intel fără probleme, dar când instalez și cel de al 2lea de la Nvidia și ii dau restart primesc eroare bsod se numește din câte am înțeles pe un ecran albastru și nu mai merge decât în safe mod. Eroarea se numește :error video memori management internal. După ce dezinstalez driverul de la Nvidia își revine la normal. Am încercat sa îl instalez în toate modurile posibile, si descarcat de pe mai multe site-uri, si alte versiuni, tot nu merge. Ce as putea sa fac si care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza Linux Mint 21.1 Cinnamon si vei scapa si de problema ca merge greu, de virusi si cumparare de programe. https://www.linuxmint.com/rel_vera_cinnamon_whatsnew.php

Răspuns utilizator avertizat