| Broadband a întrebat:

Salut

lamuriti-ma si pe mine,

acum cu, canicula asta avem temperaturi record la procesoare si placi video

pc-u se restarteaza automat din fabrica, cand ajunge la temperaturi prea mari, ca sa nu se arda, sau trebuie sa configuram noi ceva prin bios ca la o anumita temperatura sa se stinga sa nu ia foc?

funda+ vot

Răspuns Câştigător
| OaKi12 a răspuns:

Se stinge singur, numai, ca trebuie sa fii atent, ca daca l-ai facut pe bucati, e posibil sa nu ai senzorii configurati cum trebuie, si e posibil, daca nu is configurati bine, sa ai in PC 60 de grade sa zicem si sa iti zica ca ai 30 de grade... Dar iti dau un sfat, cura-ta calculatorul de praf des, pentru ca eu, aveam o problema mare, la laptop, aveam 60 si ceva de grade mai mereu, si cu cooling pad, si nu stiam ce sa mai fac, l-am desfacut, curatat bine si aveam apoi 40 de grade maxim, cu Cs:s pornit. Funda te rog.

1 răspuns:
| Ionait a răspuns:

Poti seta din BIOS temperaturile la care PC-ul sa se inchida automat.