| Paul321 a întrebat:

Ma jucam League of Legends cand deodata apar niste linii ciudate pe monitor, sunetul incepe sa sacadeze si calculatorul ia freeze. Dau restart, intra normal in Windows si zic sa intru iar in League of Legends sa vad daca mai face la fel. Dupa maxim 2 minute, problema reapare, dar putin altfel. Monitorul se stinge (nu mai primeste semnal de la placa video), insa sunetul se auzea normal, deci banuiesc ca nu luase inca freeze. Totul merge perfect dar cand intru in LoL imi apar aceste linii verzui si imi da freeze... Ce poate avea? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Veromon a răspuns:

Instaleaza urmatorul program http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/ si il lasi 30-40 de minute sa vezi daca se blocheaza. Pot fi mai multe cauze: probleme ale jocului, procesorul nu are pasta/nu este curatat/nu este ventilat si ajunge rapid la temperaturi mari, ai probleme cu chipset-ul de la placa video.

1 răspuns:
| Paul321 explică (pentru Veromon):

Am incercat si cu furmark-ul dar cand dau start imi da shutdown