| AlexXX58 a întrebat:

Salut! Ma poate ajuta cineva cu cea mai simpla schema de amplificator audio cu tda2004?

Răspuns Câştigător
Salontanul
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dacă, în particular, îmi dai adresa de e-mail și ești pasionat de electronică, îți dau colecția revistei Tehnium (românească). Este veche, cu unele piese si scheme depășite, dar are avantajul că are multe explicații pentru începători și avansați. Este în format electronic și nu ocupa loc în casa. laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Aici poti gasi o indrumare folositoare:
http://schemaelectrica.blogspot.com/......a2004.html
Circuitul se poate alimenta cu tensiune de 10-16V, care poate debita un curent de cel putin 3A (de la bateria din masina, alimentatorul unui calculator, etc.).