| soryn1994 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva cu niste informati despre ce poate face un aer conditionat?

1 Modul Unda Luminoasa ce inseamna si ce face, din carte nu inteleg nimic.

2 Functia Plasma, la fel ca si 1.

3 Functia Ionizare, la fel ca si 1.

In carte... spune doar ca daca daca pornest functia X va aprea pe display dar nu spune si ce face. Multumesc.

1 răspuns:
| Dilaver_Rifat_1966 a răspuns:

Functia Ionizare - Orice aparat de aer conditionat are o serie de filtre care absorb praful, mirosurile neplacute, microorganismele, etc. Totusi, nevoile actuale de confort si igiena, i-au facut pe producatori sa doteze aparatele de aer conditionat cu functia de ionizare. Ionizaorul este de fapt un filtru aditional care este la ora actuala cel mai avansat filtru de curatare si purificare a aerului din intreaga lume (COLD PLASMA). Ionizatorul Cold Plasma elibereaza ioni negativi si pozitivi la interior prin care se realizeaza o dezinfectie a aerului si diminueaza mirosurile neplacute din interior. Mai mult de atat, functia de ionizare cu Cold Plasma, absoarbe praful din incapere, polenul sau particulele mici generatoare de diverse alergii. In acelasi timp, ionii negativi, creeaza un mediu sigur, relaxant si sanatos.

Functia Plasma - Disponibilă cu anumite modele, tehnologia S-Plasma ion duce purificarea aerului la un alt nivel. Spre deosebire de filtrele pasive, S-Plasma ion nu aşteaptă ca impurităţile să vină, ci trimite atomi de hidrogen şi ioni de oxigen să cerceteze camera. Aceste particule sunt inofensive pentru oameni şi animale, dar fatale pentru virusul gripei, ciuperci, bacterii, alergeni şi alte impurităţi. Rezultatul este un efect puternic de sterilizare.

Orice dispozitiv de purificare a aerului trebuie să circule aerul în orice colţ al camerei pentru a aduce beneficii maxime. Asiguraţi-vă că modelul ales de dvs. are o capacitate suficient de mare pentru zona în care va fi utilizat – şi că este proiectat să circule temeinic aerul în toată zona.
Pentru mai multe detalii poti vizita www.climaaerconditionat.com