| GeorgeMortan a întrebat:

Mi-am luat de curand o imprimanta Canon Pixma MG2450, am instalat driverele, tot, dar cand vreau sa printez ceva cu negru, nu-mi printeaza nimic, iese foaia goala, iar acolo cand se printeaza imi arata ca, negrul este gata (low ink) dar mentionez ca totul este nou, ieri mi-am cumparat-o. Am incercat tot felul de variante sa mearga si nimic. Daca ma puteti ajuta cu ceva sfat. Multumesc!

7 răspunsuri:
| Gabriell1992 a răspuns:

Exista mai multe posibilitati, incearca sa printezi cat mai mult, de obicei dureaza pana "isi da drumul imprimanta", poate este defect cartusul, poate nu este suficient tus in el.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cartusele noi au un plastic care le sigileaza, este posibil sa nu-l fi scos.

| GeorgeMortan explică (pentru Gabriell1992):

Am printat destul, am scos destule foi si nimic. Becul de pe imprimanta de la negru (B) imi ramane tot timpul aprins

| GeorgeMortan explică (pentru Brigaela):

Doar cel color avea plasticul acela de care zici. Multumesc oricum

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica daca ai scos plasticul si da-i sa curete si sa alinieze capetele. In softul insotitor este asa ceva. Poti sa dai si sa printeze o foaie cu scris negru de mai multe ori. Daca nu merge schimba cartusul. Poate fi defect. Daca nici asa nu merge trimite-o in garantie. E defecta imprimanta.

| K0sti a răspuns (pentru GeorgeMortan):

Mai nou, cartusele, indiferent ca vorbim de jet sau laser, cele care vin odata cu imprimanta sunt cartuse DEMO! Mici si nu sunt pline! Se pare ca ai avut ghinionul sa ai un cartus gol sau uscat, daca zici ca nu avea scotch cu gel in bot! Cartusele trebuiau sa fie intr-o punga metalica vidata, daca erau originale!

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru GeorgeMortan):

Daca nu avea sigiliul, atunci era deteriorat si probabil vei avea nevoie ed alt cartus. Prezenta sigiliului este obligatorie, altfel cartusul este uscat/gol.