| lllalyylaurrra a întrebat:

Cum se printeaza corect? am o imprimanta Canon s 400, am instalat-o, dar cand vreau sa printez ceva nu imi arata nimic. funda

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi mai multe probleme. Una ar fi ca in Windows sa nu fie instalata ca Default acesta imprimanta. Trebuie sa intri la Devices and Printers si s-o pui Default. Nu am aflat ce Windows ai. Mai poate sa fie neinstalata corect. Nu stiu daca ai bagat CD-ul cu driverele si programul de lucru. Poate fi o problema cu portul de intrare (de obicei USB) sau cu cablul de legatura sau chiar cu hardwarw-ul imprimantei. Deasemenea pot fi infundate cartusele (diuzele). Functie de anumite semne trebuie sa iei anumite masuri. Numai cineva care vede si se pricepe te poate ajuta. Imi pare rau!

| andreeadeeaandreeadea a răspuns:

Nu stiu sincer. Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta.