| GeorgeMortan a întrebat:

Mi-am luat de curand un Laptop Acer E5-573G. Mi-am intstalat toate driverele la el, dar cand vreau sa ma joc de exemplu PES 2016 zice ca am placa video dedicata adica Intel HD Graphics, ci nu cea Nvidia GeForce 940M. Si detaliile sunt pe low deoarece placa Intel HD nu suporta cerintele.Cum pot sa activez placa Nvidia? Am incercat sa reinstalez driverele dar degeaba. Multumesc

2 răspunsuri:
| Danciu_Raul_1991 a răspuns:

Nai istalat bine driverul de la placa video sau cel mai bun caz du-te la un servis

| FlorinCiokan a răspuns:

Instaleaza Slim Driver. iti v-a gasi driver-ul si cand il instalezi o sa iti mearga jocurile ca o sa se activeze.