| KranT a întrebat:

Am o placa video integrada ( Intel HD Grapichs) si una dedicata (nVidia Geforce 2 gb). Placa dedicata se activeaza singura la jocuri sau trebuie sa fac eu ceva sa o activez? Am laptop Acer

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Se activeaza singura! Nu trebuie sa faci nici o setare.

8 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Nu ai cum sa ai 2 placi video

| neluL a răspuns (pentru Klaudiu214):

Serios? De ce nu poti? Uite aici un laptop cu 2 placi video
http://www.cel.ro/......10m-2gb-l/
Sunt sute de modele!

| Klaudiu214 a răspuns (pentru neluL):

Unde vezi ma tu ca are 2 placi video, daca vrei sa stii este doar un slot pentru placa video si laptopu ala are doar NVIDIA® GeForce® 710M 2GB esti chior

| neluL a răspuns (pentru Klaudiu214):

Vorbeste frumos maimutoiule ca nu suntem de-o seama!
Ce nu ai inteles din asta?
NVIDIA GeForce 710M - este placa video dedicata
Intel HD Graphics 4000 - este placa video integrata
Pe ce lume traiesti?

| Klaudiu214 a răspuns (pentru neluL):

2 placi video iti zic eu ca nu are, doar daca e ceva incorporat cu placa video "NVIDIA GeForce"

| cristi28george a răspuns (pentru Klaudiu214):

Taci ca esti praf! nici nu te compari cu neLuL!

| neluL a răspuns (pentru Klaudiu214):

Nu mai are rost sa continuam discutia! Esti pe langa subiect! Nu pot sa ma iau dupa ce spui tu cand realitatea e alta!

| madalyn9208 a răspuns (pentru neluL):

Sal eu am un laptop Toshiba cu Intel hd graphix 4000 si dedicata nVIDIA 710m cu procesor i5 3230 am pe el instalat win 8.1 si vad ca nu vrea sa imi i-a placa dedicata....nush dc cand intru in joc nu ma lasa nici sa schimb grafica ..cum ca nu duce placa video integrata...
Si intrebarea mea este cum fac sa o activezz? am driverul instalat
Tin sa mentionez ca pe windowsul vechi tot win 8.1 mergea.