| BogdyBogdan a întrebat:

Mi-am luat un pc pentru gaming si as vrea sa imi iau si tastatura si mouse.PEntru gaming e recomandata tastatura si mouse-ul wirelles sau cu fir?

Răspuns Câştigător
| Liquify a răspuns:

Fir. Pe masura ce slabesc bateriile scade precizia. Am avut mouse si tastatura fara fir Microsoft si din experienta iti zic ca mi s-a parut mai bine sa trec inapoi la fir.
Totusi in ceea ce priveste mouse-ul daca planuiesti sa il folosesti pentru gameing ar trebui ca prima ta preocupare sa fie numarul de DPI[Dots per inch] cu cat e mai mare cu atat e mai buna precizia.

3 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Cu fir. Timpul de reactie al unor periferice cu fir sunt (inca) net superiori perifericelor wireless/bluetooth.

| Kozmyn96 a răspuns:

Nu contează! Cum vrei tu! Alegi pe care te face să te simţi mai comod când joci! fundă? Pls!:-)

| naitreaba a răspuns:

Eu iti recomand cu fir, preferabil USB. Daca e pentru counter strike eu iti recomand si mouse si tastatura a4tech x7.