| Flowersunshine a întrebat:

Salut! Nu demult am vărsat un pic de apă pe laptop, l-am oprit și l-am șters, apoi l-am repornit și a mers excelent,multe zile, apoi azi când am vrut să îl pornesc,doar se auzea sunetul de pornire, dar ecranul e negru! Mai poate fi salvat?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De putut, se poate.
Intrebarea este ca si in cazul telefoanelor care "prind" apa: ce s-a defectat si cat costa reparatia, merita?

| Motisor a răspuns:

La mine s-a dus hardul cand făcea așa, depinde daca ii pui hard sau ssd cat te costa. undeva la 300 lei ar trebui sa te ajunga treaba cu un hard macar de 200+gb și manopera

| anonimg a răspuns:

Duci laptopul la un service și întrebi cam cât ar costa reparația (asta înseamnă să-i pună un diagnostic; și costă puțin). Dupa 1-2 zile vei primi răspuns. După aceea te hotărăști dacă să ți-l repare sau să îți cumperi altul.