| Elena_Petrache_1974 a întrebat:

Am pus Windows pe un laptop care avea preinstalat Linux și când am instalat placa video ATI AMD s-au a oprit și nu a mai mers deloc, ecranul era negru. Ce s-ar întâmplat?

3 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Posibil sa nu fi fost bun driver-ul, sa fi dat vreun conflict, poate a schimbat vreo setare legat de video; depide si ce windows ai instalat, cred ca windows 10 ar fi avut driver pentru placa ta de la el. Spui ca s-a facut ecranul negru, insa calculatorul mai mergea?

| Elena_Petrache_1974 explică (pentru Shammal):

Windows 10 pro, dar nu apărea nimic pe ecran, nici cursor nimic, și dcnu este driverul comp nu-l instalat, îți dă eroare, cred că era de la cooler că nici nu-l mai auzeam

| Elena_Petrache_1974 explică (pentru Shammal):

Windows 10 pro, dar nu apărea nimic pe ecran, nici cursor nimic, și dcnu este driverul comp nu-l instalat, îți dă eroare, cred că era de la cooler că nici nu-l mai auzeam, și driverul era de pe site-ul prod