| Speak21 a întrebat:

Nu pot conecta in acelasi timp un router wireless si pc-ul pe un modem de la rds, routerul este conectat in portul link1 iar pc-ul este conectat in portul link2, dar doar unul dintre ele poate functiona, iar celalalt ramane fara internet. Daca le iau pe rand ambele functioneaza perfect, dar simultan, nu. Pe pc primesc eroarea asta "The remote connection was denied because the user name and password combination you provided in not recognized, or the selected aythentification protocol is not permitted on the remote access server." cand incerc sa ma conectez atunci cand este si routerul si pc-ul conectat la modem. Am verificat de sute de ori si parola si ID-ul sunt corecte, pe rand ambele functioneaza, dar simultan conectate la acelasi modem de la RDS, nu. Stie cineva cum pot face routerul si pc-ul sa functioneze un acelasi timp conectate la acelasi modem?

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Conectezi router-ul la modem si mai departe pc-ul la router.