| SwagAlicious a întrebat:

Numele meu este Valentin si am o problema legata de PC-ul meu. Ieri pe data de 1 aprilie am vrut sa imi pun 2 monitoare (cel secundar fiind de 1280x1024) (VGA). Eu neavand in placa video doua deschizaturi vga pe cel secundar l-am conectat la placa video integrata. Am tot stat am incercat si din greseala mi-am sters driver-ul de la monitorul principal ( Dell p1913b 1440x900 e rezolutia). Acum cred ca monitorul principal are cateva rezolutii, are una chiar si peste rezolutia mea maxima : https://imgur.com/a/0CnIW
Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Salut Valentin!
Daca calculatorul este inca operabil, poti incerca sa reinsalezi driverele. Fie incerci din Device Manager, fie instalezi un program precum Driver Pack. In caz contrar, reinstalezi sistemul de operare ( Windows ) cu totul.
Sper sa te descurci!

3 răspunsuri:
| AndreiMarin499 a răspuns:

Reinstalezi driverele de la monitor.

| SwagAlicious explică (pentru PainTech):

Stii, am facut asta dinainte sa lasi comentariul dar imi pari cel mai politicos de aici si ai dat cel mai complex raspuns.