| Adrian_Ady_1985 a întrebat:

Salut! O întrebare. Am un Sony ax53, camera de filmat 4K. Întrebarea e de ce nu filmează 4K, e setat pe rezoluția asta numai ca nu filmează, filmează 720p. Mulțumesc!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil! Unde ai văzut că filmează 720p? Poate nu l-ai salvat tu bine. 720p o fi doar dacă l-ai uploadat pe Whatsapp sau ceva. Vezi în setările camerei, salvează totul RAW.

| Simpatic a răspuns:

Ai gresit posibil ceva din setarile ei si astfel ti le face 720 p sau la fel cum zice @batranulintelept le pui pe platforme sau le treci printr-un soft de editat video si le face el un fel de downscale la acest 720p. Sper ca am exprimat bine in termeni de video edit happy

| Adrian_Ady_1985 explică (pentru anonim_4396):

Pe laptop, am dat proprietăți la video dar și pe YouTube nu este 4K

| Adrian_Ady_1985 explică (pentru Simpatic):

El este setat pe 4K dar pe laptop când dau sa m-a uit la video e rezoluție 720p

| StefanE2019 a răspuns (pentru Adrian_Ady_1985):

Dacă laptopul nu are ecran full HD... Nu te aștepta să îți apară 4K

| Simpatic a răspuns (pentru Adrian_Ady_1985):

Ce a zis StefanE2019 daca laptopul e mai vechiut si are rezolutia maxima 720p asa le va afisa.
Daca le pui pe un site de upload care stie 4k gen Youtube o sa iti arate acolo ca sunt 4k.
Tu mergi la setarile videoclipului salvat in forma finala da click pe Properties > sus alegi Details...te uiti la categoria Video si acolo vezi se scrie la frame width si frame height si ne scrii aici ce scrie in acele rubrici, asa ne dam seama daca-s 4k sau nu