| Benyamin173 a întrebat:

O sursa buna semimodulara /modulară care sa tina 2 placi rx580 si un ryzen 2600 de pana in 260 ron?
De preferat de pe forit.ro, 220volt.ro, ipon.ro

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Https://www.forit.ro/surse/njoy/170091-legion-80-plus-silver-700w/ desi e putin peste bugetul tau. Cum ti-am zis, e bine ce-ai selectat, o sa-ti duca si sursa aia, si mai ales ca nu faci Crossfire din prima, da-i inainte cu ce-ai luat.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Decat nJoy, mai bine Enermax, sau chiar Zalman

https://www.forit.ro/surse/zalman/161352-zm600-gvm-80-plus-bronze-600w/

Astea sunt brandurile pe care poti merge cu ochii inchisi atunci cand vrei calitate, fiabilitate si cand stii ca ai nevoie de voltaj stabil:

Sirtec (sunt si OEM, fac surse pentru Thermaltake, Silverstone, Enermax si altii)

Enermax (mai demult isi faceau singuri sursele. De cativa ani au inchis totul, si acum CWT, Yue-Lin Fortech si Sirtec lucreaza pentru ei)

Antec (lucreaza cu FSP, Delta, Channel Well si Seasonic)
Corsair (lucreaza cu Seasonic, Channel Well, Great Wall)
EVGA (lucreaza cu Super Flower, Seasonic, FSP si HEC)
FSP (sunt si OEM in acelasi timp - pentru Antec, EVGA si Be Quiet!)
Seasonic (sunt si OEM, pentru multi altii, vezi mai sus)
Super Flower (sunt si OEM - pentru EVGA de exemplu)
XFX (vand anumite Seasonicuri rebranduite, calitate decenta)

Delta (OEM - fac surse pentru Antec, partea proasta e ca sunt fani multi-rail, lucru nu tocmai bun... dar fac surse pentru servere, si asta spune multe)

Flextronics (si astia fac surse de servere, si sunt responsabili pentru unele surse Corsair (AXi de exemplu))

Be Quiet! (lucreaza cu FSP)

CoolerMaster (lucreaza cu FSP, CWT, Seasonic si Enhance)

Silverstone (lucreaza cu FSP, Enhance si Sirtec, etc)

| Benyamin173 explică (pentru NLS):

Mulțumesc!