| Bondocalex a întrebat:

Pe caldura asta placa video sare 60*C cand incerc sa joc ceva si ma gandeam sa pun un recipient cu gheata sub coolerul ei, sa traga aer rece. Asta e modelul http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=896 Poate cauza ceva rau?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai adauga un ventilator pe carcasa

| Jipa95 a răspuns:

Doamne fereasca, ce va bese mintea aia. Nu ai invatat la scoala prietene ca la temperatura de 0 grade gheata incepe sa devina lichida? Nu numai ca se evapora in placa video si te-ai putea linge pe bot de alta placa video, dar ar putea sa-ti avarieze foarte usor si alte componente.
Si mai presus de toate nu stiu de ce te ambalezi asa la o temperatura de ~60 grade. Pentru o placa video este ok.