Întrebare recomandată | DDCC a întrebat:

Pentru cine a lucrat cu FL studio și cu librării de orchestră: Știți cumva de unde a luat toate acele instrumente tipul din clip https://youtu.be/ISdPBeNAnOI?t=1837
Mă refer la Piano Bright, Piano dark și celelalte?
Am reușit să fac rost de cinematic studio strings, de 32gb, însă de astea nu știu de unde pot da.
Întregul Cinematic Strings costă 400 dolari https://www.cinematicstudioseries.com/strings.html și nu mi-l permit chiar acum.

Tipul din clip are postat un comentariu cum că se poate descărca template-ul prin patreon. Dacă e vorba doar de câțiva dolari ca să descarc nu e problemă (bine, în momentul ăsta nu merge patreon nici să recuperez parola, nici să creez alt cont). Însă nu cred că e suficient doar template, trebuie toate instrumentele lui.

1 răspuns:
| viavo a răspuns:

Salut sunt cumparate de la image-line producatorul softului fl studio. Fara liceenta la fl st nu poate posta pe Youtube si de asta este nevoit sa cumpere fiecare plugin.