| Hehehahah a întrebat:

Salut. pentru cunoscători, site-ul ekopiro pentru petarde etc. Este safe? Mă pot trezi cu poliția la ușă? Alt site safe și de încredere de unde probabil ați cumpărat ai voi, cunoașteți? Mulțumesc și aștept răspunsuri

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este safe!
Acum cateva zile ne spunea unul ca a vrut sa cumpere petarde, vanzatorii au fugit dar Politia l-a prins pe el si i-au facut proces verbal, dandu-i amenda desii saracul nici nu a apucat sa le cumpere.
Imagineaza-ti ce se intampla daca esti prins cu ele!
Pe langa amenda ti se poate intocmi cazier judiciar, cu care ramai pe veci, ca pata neagra.
lasa naibii petardele, ca-ti vad obsesia cu ele de cativa ani incoace. S-ar parea ca tu cauti necazul cu lumanarea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să cumperi, dar apoi utilizarea lor este restricționată de lege. Astfel nu te vei trezi cu poliția la ușă din cauză că le-ai cumpărat, ci din cauza modului în care le utilizezi.

| NotNamed a răspuns:

Daca acum erau sărbătorile de iarnă aveai sanse 50-50 sa fie oprita marfa la vama si sa te trezești cu politia la usa dar acum cred ca slabe sunt sansele sa te mai trezești. Cine s.ar astepta sa comanzi tu petarde in Martie.

| Flavyy124 a răspuns:

Tu nu, dar lor le-a retinut tirul la granita... oameni o platit cu card si nu o mai primit nimic. ani trecuti au livrat. e un site legit cat de cat