| JohnMR06 a întrebat:

Placa mea video in ultimul timp de supra incalzeste atunci cand ma joc de exemplu: CS:GO, Scarp Mechanic, EuroTruck Simulator 2
Se supra incalzeste si sursa de alimentare (este un Corsair TX650W) odata cu placa video,

Uitati niste specificatii ale pc-ului:
Operating System:
Windows 10 Home 64-bit
CPU:
Intel Core i7 870 @ 2. 93GHz
Lynnfield 45nm Technology
RAM:
6. 00GB Dual-Channel DDR3 @ 732MHz
Motherboard:
ASUSTeK Computer INC. P7P55D-E (LGA1156)
Graphics:
2047MB NVIDIA GeForce GTX 760 (ASUStek Computer Inc)

Am facut un test pe FunMark: https://imgur.com/a/0VRF7Ep

Sper sa ma puteti ajuta!
Multumesc!

7 răspunsuri:
| AleXMihai696 a răspuns:

Depinde acum, la cate grade ajunge, computerul are loc de ventilare? Restul componentelor sunt ok? Exista vreun alt defect la placa de baza care ar puta incinge componentele?

| JohnMR06 explică (pentru AleXMihai696):

Da, are loc de ventilare, iar restul componentelor sunt in stare buna.
Si am uitat sa precizez, ca mi se incinge placa video si placa de baza in acelasi moment dar procesorul se mentine la o temperatura ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca sunt componente vechi si consuma mai mult decat poate produce sursa. Pune o sursa mai puternica.

| Bizon95 a răspuns:

"Placa mea video in ultimul timp"
PRAF
praful acopera radiatorul si nu mai lasa aerul din ventilator sa intre in radiator si sa il raceasca si deci inplicit si placa video

iar la sursa, trebuie sa verifici daca ventilatorul se mai invarte... in timp se duc ventilatoarele alea

iar daca ai nVIDIA 760, e clar ca e un calculator mai vechi

iar poza aia a ta, nu stiu la ce ai pus-o!
sincer, daca tu crezi ca la 34 de grade e incinsa, atunci ne racim gura de pomana aici!

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din contra, cat crezi ca poate consuma o astfel de configuratie, maxim 350w, nici 350, mai putin

| JohnMR06 explică (pentru Bizon95):

Poti vedea clar ce am scirs in comentariu la poza aia cu 34 de grade...

| Bizon95 a răspuns (pentru JohnMR06):

Man, nu vad
nu am cont pe site-ul ala
tot ce vad e: "In general"
am dezactivat si adblock si tot nu vad alt comentariu la poza cu 34 de grade