| Jo1nTuleTzZ a întrebat:

Salut prieteni! Am si eu o simpla intrebare la care vreau un raspuns concret! Am o placa video Asus GT520 de 512mb... As vrea sa stiu si eu care e temperatura maxima pe care o poate atinge pentru ca daca rulez GTA IV sau Battlefield 3 se incalzeste foarte tare. Dau funda celui mai concret raspuns. MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ce inseamna la tine "foarte tare"? NVIDIA zice ca 102 - http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-520/specifications
In concluzie, daca se duce pe la 85-90, nu e mare bai. Poti umbla in softul ei sa maresti turatia ventilatorului.

3 răspunsuri:
| anonimulk a răspuns:

Poate fi intre 80 grade si 150 grade

| Jo1nTuleTzZ explică (pentru KodrutZ):

Multumesc! sa stii ca nu se incalzeste mai mult de 55 grade C in timp ce o forjez cu battlefield 3 sau GTA IV. am verificat astazi cu HWMonitor. Si in legatura cu turatia ventilatorului... Placa video e Silent sad fara cooler. Multumesc oricum

| KodrutZ a răspuns (pentru Jo1nTuleTzZ):

Wow! In cazul asta, ai niste temperaturi absolut excelente! De curiozitate, ce carcasa ai si cite ventilatoare ai bagate pe ea?