| Mihai543215 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor din partea celor care le au cu calculatoare mai bine. Am o placa de baza (veche, de vreo 6-7 ani ) Asus P5GD1-VM-EAY0Z Intel 915G si as vrea sa stiu daca poate suporta o placa video gen 512mb - 1gb ddr3, pixel shader model 4 sau 5... Ceva gen nVidia GeForce G210 sau GT520.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

GT210 e fix bani aruncati. Mai bine zi ce ai in sistem cu totul si bugetul pentru upgrade, si mai vedem.

| crisiss a răspuns:

Pai daca se potriveste in slot sigur va merge da nu cred ca va merge la capacitatea ei maxima daca nu are un procesor decent si cel putin 2 gb ram