| Crysty1996 a întrebat:

Sall am si eu o intrebare acest laptop se incalzeste deltul de rau cand ma joc sau in alte situatii ca vreau sa il cumpar si nu stiu anumite lucruri despre el a si tot aici placa video este buna poate duce jocurile peste vreo 2 -3 ani MULTUMESC ANTICIPAT! Dau si FUNDAA PENTRU CEL MAI BUN SI COMPLEX RASPUNS!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa nu se mai incalzeasca rau ai doua solutii. La capete pui doua carti pentru ca in zona unde ai gratar, sub el, sa treaca un curent de aer. Mai exista suport pentru laptop, cu cooler, care raceste faoarte bine. In afara de aceste solutii mai trebuie si curata de praf in interior dar asta o poate face cineva care se pricepe. Uite cateva idei, aici: http://www.mediafun.ro/......ort-laptop

1 răspuns:
| kurinkita a răspuns:

Complet normal. LAptopurile nu sunt facute pentru gaming, nu majoritatea, iar fiindca sunt gandite pentru a fi carate peste tot racirea nu sunt punctul lor forte. Daca mai are si placa video dedicata, atunci poti sa frigi niste oua linistit pe el cand te joci. Oricum, daca se incinge prea tare, intra alarmele de temperatura in functiune si iti opreste automat laptopul.
Cel mai simplu mod de a tine mai rece laptopul e sa-i cumperi un cooling pad (gasesti unele foarte bune si la 20-40 RON).