| mamBoItaliano a întrebat:

Salut prieteni. recent mi s-a bulit placa video si vreau sa-mi iau una noua, mai exact un GeForce GTX 550 TI 1GB DDr5 192b,dar nu stiu daca pot sa mi-o instalez pe calculator, sau nu stiu daca imi suporta calculatorul. ma poate ajuta cineva? va rog

2 răspunsuri:
| Cocioaba_Sorin_1997 a răspuns:

Salut!
Daca ai slot PCI-E pe placa ta de baza iti va merge sigur.
BAFTA!

| Yeapy a răspuns:

Depinde de ce slot ai tu pentru placa video aceasta este "1x 6-pin PCI-E" deci daca ai tot slot PCI-E daca pc e mai nou "2007-2015" iti va merge sigur. happy