| Jianu_Emanuel_1991 a întrebat:

Recent am cumparat o memorie ram de 4 gb pentru laptopul meu. Acum are i5 4200h 2, 8ghz, nVIDIA gtx850m 2 gb, 8gb ram. Inainte cand aveam 4 gb ram, pe jocul league of legends aveam 230 fps la very high, dar dupa ce am montat inca 4 gb ram, jocul imi merge cu 60 fps constant. Am incercat tot felul de setari la grafica am dat pe very low si very high dar nu e nici o diferenta de fps. Cum pot face sa mearga iar cu 230 fps?

3 răspunsuri:
| Bandit288 a răspuns:

Eu stiam ca 30 FPS filmezi foarte bine, cu 230 e in lag. :}

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Esti sigur ca cea de a 2-a memorie este la aceeasi frecventa cu prima? Daca este mai mica in precventa o trage inapoi si pe prima.

| TheOneTime a răspuns:

S-ar putea sa fie frecventa mai mica, dar sincer e mult mai bine daca ai constant 60FPS. In primul rand Componentele te vor tine mult mai mult deoarece nu vor fi in full-load intr-un joc pe care il duce lejer. In al doilea rand, sunt 1000000% sigur ca laptopl tau are un ecran cu un refresh rate de 60Hz adica tu nu vei putea vedea mai mult de 60 FPS-uri, asa ca acei 230FPS erau acolo doar de forma.
Sper ca te-am ajutat!