| MoniBiss a întrebat:

am o problema de cand mi-am luat placa video noua, placa este o Nvidia GTS450 1 gb ddr3 128bit, este foarte buna dupa parerea mea merg multe jocuri la high/very high, dar cand este vorba de inregistrat nu prea ma ajuta...Am vrut sa inregistrez In GTA IV:prima data am incercat cu Fraps apoi am incercat cu Bandicam dar tot aceeasi problem, problema era ca, cand porneam programul de inregistrat si ma jucam prin joc aveam inste caderi de FPS destul de mari, mie GTA IV imi merge la High/very High mai cu toate graficile.In timpul Gameplay-ului fara a inregistra imi merge la 20-25 de FPS iar cand inregistrez imi merge la 15-21 FPS si nu stiu cum sa fac ca sa imi mearga cu cel putin 20 FPS in timpul inregistrari,Am mai umblat eu pe la setari din Fraps si Bandicam la FPS dar nu am reusit nimic, va rog daca stiti cum sa fac sa nu mai am caderi de FPS sa imi spuneti, Multumesc!

2 răspunsuri:
| XCalinStelistuX a răspuns:

Baga grafica low

| RobiNBA a răspuns:

Seteazati grafica la GTA cat mai mica astfel incat fraps si bandicam vor consuma mai putina viteza de miscare a jocului sau mai explicit ..Va consuma mai putin fps. Bafta. happy