| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat si eu un laptop : https://www.flanco.ro/......e-dos.html si mi-am bagat pe el windows 10 si drivere si imi merg extrem de greu jocurile, de exemplu pe league of legends am intre 5-10fpsuri pe cele mai slabe setari, iar pe Youtube am vazut niste videoclipuri in care se facea test la fps-uri cu un pc asemanator ca laptopul meu si lui ii mergea league of legends foarte bine, 60fpsuri cu setarile la maxim. Nu stiu din ce cauza imi merge asa greu, dar vreau sa imi mearga si mie bine jocurile.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai instalat driverul pentru plava video?

| Wr3nch a răspuns:

Verifica sa nu le deschida cu placa integrata. Da click dreapta si ar trebui sa ai optiune de run with graphics device/rulare cu dispozitiv grafic si alege Nvidia.

| vodaalex321 a răspuns:

Problema rezolvata, trebuia sa imi iau un ssd aparent.