| UrsuletulMisogin a întrebat:

Recent am cumparat un amplificator de chitara Fender Mustang V.2 40W si are o mufa aux. Ce as vrea sa stiu este ce rol are, si de asemenea ce face line in-ul.
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prin mufa aux conectezi, dvd player, casetofoane dek, magnetofon daca ai, iar prin line in, bagi chitara, aia e mufa de semnal prin care scoti semnalul din chitară semnalul audio, si il scoti prin boxele amplificatorului.

| beny68 a răspuns:

Prin acea mufa aux poti amplifica un ipod sau un telefon, cat despre line-in nu stiu ce face.