| ekkk a întrebat:

Salut,recent mi-am luat niste casti tritton AX 720 si chiar nu stiu de ce nu imi merge microfonul, sau nu stiu eu sa il fac
ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| jonelx6 a răspuns:

Dupa cum am vazut pe net, castile au doua mufe jack(una pentru microfon si alta pentru audio). Daca la pc ai un port comun ( adica ai un singur port unde tine loc si de microfon si de casti normale), atunci trebuie sa renunti la audio ca sa-ti mearga microfonul. Daca ai 2 porturi dar ambele sunt numai audio, degeaba. Daca ai 2 porturi separate de audio si microfon, trebuie sa le conectezi pe amandoua in portul potrivit. Daca ai mai avut casti(la fel, cu 2 mufe) si au mers, atunci e probabil de la casti. Incearca sa faci retur si sa le schimbi cu unele noi atunci.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La detaliile pe care le dai greu de spus ce are.

| dannyel86 a răspuns:

Microfonul trebuie folosit in programele de socializare (Messenger, Skype, Facebook) sau editare audio (Audacity). Simpla lui conectare nu il activeaza. E posibil sa fie nevoie si de niste setari din Windows, in Managerul Audio.