| WeezyF a întrebat:

Mi-am luat niste casti cu microfon Genius
Pot asculta muzica in casti...dar problema e ca nu merge microfonul
Ma ajuta cineva? sa imi zica pas cu pas cum sa fac

4 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Trebuie sa umbli la volumul audio la optiuni si sa bifezi microfonul. Depinde de windows.

| WeezyF explică (pentru suffarstar):

Am windows XP... potisa-mi spui pas cu pas ce sa fac?

| suffarstar a răspuns (pentru WeezyF):

In bara windows-ului este o iconita cu volumul. Dai dublu click pe ea, apoi dai sus in stanga la options, apoi properties. Iti va aparea un chenar dialog unde vei vedea o lista cu niste nume bifate, altele nu. Le bifezi pe toate. Apoi verifica ca toate volumele din meniul principal sa fie la maxim.

| Aur3lian a răspuns:

Ai microfonul bifat pe Mute.Trebuie debifat din pc ca sa mearga.