| alex74374 a întrebat:

Salut, sper sa fi ales bine categoria. Am o problema cu rendering-ul(cred eu) in jocurile cu mape mai mari, sa luam spre exemplu Gta V, am in medie 100+ fps sa zicem si cand merg cu viteza prin oras am freez-uri si se intampla sa nu fie texturile randate. De la ce componenta este problema?
-I5 7400
-1050Ti OC
-8GB RAM
Astea ca sa va faceti o idee, nu stiu daca e de la rami, hard, placa video nu cred, nu stiu, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca esti sigur de texturi, ssd clar. Dar incearca: sa ai toate runtime-urile instalate, actualizaeaza/incearca diverse versiuni de drivere, o sa vezi putina diferenta intre ele, apoi optimizeaza sistemul de operare, chiar reinstaleaza-l, sa fie o instalare clean, sters tot, nu "bagat peste". Vezi fiecare componenta in parte, daca lucreaza in parametrii, verifica temperatura de pe procesor si curata-l fizic, schimba-i pasta daca e nevoie, fa-i si o degresare. Nu in ultimul rand, niste rami sa fie pe dual channel si-un ssd te-ajuta putin.

1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

Well kid I have for my self an PS 3 ultra slim console.
And I play many times GTA5. and I shore you I don't have any lag or something like that...